Traženje sindikata i upute Nacionalnog stožera civilne zaštite

Poštovani članovi sindikata ATOS!

Jučer (18.03.2020.) tražili smo upute o načinu rada administrativno – tehničkog osoblja u vrijeme borbe protiv korona virusa, a radi sprečavanja njihova izlaganju mogućnostima zaraze. Tražili sam da administracija radi na daljinu (rad od kuće), a za tehničko osoblje da uvedu minimalna nužna dežurstva (obilazak kotlovnice, čišćenje u minimalnom opsegu…). Naveli smo da pojedini ravnatelji provode svoju samovolju te uopće ne razmišljaju o zaštiti administrativno – tehničkog osoblja.

Stožer je odmah odgovorio i naveo da su ravnatelji odgovorni za organizaciju rada i pridržavanje preporuka Stožera! Danas je Stožer donio odluku da su poslodavci dužni osigurati rad na daljinu gdje je to moguće (smatramo da je to u sustavu obrazovanja moguće jer nema učenika niti nastavnika) te da NEMA sastanaka.

U nastavku vam šaljem cjelokupnu konverzaciju sa Stožerom, te Odluku Stožera od danas (19.03.2020.).

Screenshot1

Screenshot2