Parafirani i objavljeni granski kolektivni ugovori

Tijekom proteklih dva tjedna parafirani su i 11. travnja potpisani su kolektivni ugovori za osnovne i srednje škole, a ranije je sklopljen i Temeljni kolektivni ugovor za službenike i namještenike u javnim službama. Sva postojeća prava su, u suštini, ostala kako je to bilo ugovoreno ranijim temeljnim i granskim kolektivnim ugovorima. Novi granski kolektivni ugovori vrijede do 01. rujna 2017.

„Novi“ granski kolektivni ugovori sadrže promjene uglavnom kozmetičke i tehničke naravi. Jedna od „bitnih“ novost je da će u buduće u Povjerenstvo za raspodjelu tehnoloških viškova i manjkova sjediti još jedan sindikata, ali BEZ prava glasa.

Granski kolektivni ugovori za osnovne i srednje škole objavljeni su u Narodnim novinama br. 39/2017.

Granski kolektivni ugovor – osnovne škole

Granski kolektivni ugovor – srednje škole