Isplata božićnice i povećanje osnovice za 4 %

Na sastanku održanom 13. studenog 2020. između predstavnika Vlade RH i sindikata javnih službi ugovoreno je povećanje osnovice za 4 % te je ugovorena isplata božićnice od 1.500,00 kn. Ugovorena visina osnovice za sve u javnim službama je 6.044,51 kn (trenutna osnovica je 5.809,79 kn).

Prvotni prijedlog Vlade RH bio je da se do povećanja osnovice dođe u dva dijela, a s obzirom da je do povećanja već trebalo doći i da se dio povećanja osnovice prolongirao, na kraju je dogovoreno povećanje za 4 % od siječnja 2021.

Također, od 01. siječnja 2020., s isplatom plaće u veljači za mjesec siječanj, povećat će se koeficijenti složenosti poslova za 2 %, odnosno plaća će rasti za istu visinu kroz dodatak na plaću.