Podnošenje tužbi oko isplate razlike plaće – drugi dio tužbi

Sindikat ATOS, nakon podnijetog prvog dijela tužbi, podnosi i radi na novoj grupi tužbi. Svi zainteresirani članovi sindikata mogu se javiti i podnijeti tužbu u vezi isplate razlike plaće za razdoblje od prosinca 2015. do siječnja 2017. godine. Naime, plaće su isplaćivane prema osnovici od 5.108,84 kn, a trebalo je obračunavati plaću prema osnovici od 5.415,37 kn.

U slučaju povoljnog ishoda za radnika (tužitelja) dosuđeni iznosi kreću se aproksimativno od 2.500,00 do 8.000,00 kn.

Svi zainteresirani članovi sindikata, koji žele pokrenuti sudske postupke, mogu nam dostaviti potrebnu dokumentaciju:

1. Potpisan obrazac punomoći odvjetniku (ne treba popunjavati, samo potpisati) – 3 primjerka;
  2. Potpisan obrazac Izjave;
  3. Presliku ugovora o radu i aneksa ugovora ukoliko postoje – koji su vrijedili u vrijeme umanjene osnovice;
  4. Preslike obračunskih lista za plaće u razdoblju od prosinca 2015. godine do siječnja 2017. godine – 14 lista;

Sudske postupke pokrećemo odmah nakon kompletiranja cjelokupne dokumentacije, a najkasnije do kraja mjeseca veljače.

Dokumentaciju možete slati poštom na adresu sjedišta sindikata (Sindikat ATOS, Tomaša Masaryka 25, 33000 Virovitica).

U slučaju potrebe za pojašnjenjem, možete nas kontaktirati putem e-maila ( info@sindikat-atos.com ) ili putem mobitela (095 7979666).

Izjava

Punomoć